www.padesatprocent.cz › Občané a občanky Mníšku hledali podobu předzámčí

Občané a občanky Mníšku hledali podobu předzámčí

Fórum 50 % ve spolupráci s městem Mníšek pod Brdy uspořádalo workshop „Plánujeme společně aneb den plný nápadů“. Reportáž z něj přinášíme v následujícím článku.

V neděli 8.11. se na něm sešlo kolem čtyřiceti lidí - ženy, muži, lidé různého věku a různých profesí, místní podnikatelé a podnikatelky, maminky na mateřské dovolené, lidé, kteří dojíždějí denně za prací do Prahy, odborníci na životní prostředí a územní plánování, zástupci vedení města či zástupci různých zájmových skupin.

V průběhu dopoledne sen účastníci a účastnice měli díky přednáškám vedení města možnost seznámit s historií daného místa, s projekty, které zůstaly nerealizované nebo i se současným zakomponováním prostoru do územního plánu. Nad současnými i historickými mapami a fotografiemi proběhla dlouhá diskuse o tom, jak tento prostor upravit tak, aby sloužil všem.

V odpoledních hodinách se lidé rozdělili do čtyřech týmů a již pracovali na konkrétních návrzích. V každém týmu se sešli lidé různého věku, různých profesí, ženy i muži - o to bylo nejen složitější, ale i cennější, najít společné řešení. Každý se snažil uplatnit to, co se mu líbí a má rád, a současně svoji vizi sladit s ostatními ve svém týmu.

V úterý 10.11. pak jednotlivé týmy v rámci veřejného setkání a tedy za hojné účasti dalších spoluobčanů čekalo velmi náročné obhájení jejich projektů a nápadů. Vítězný tým se pak těšil ze sladké odměny v podobě karamelového dortu vyrobeného speciálně pro tuto příležitost.

Rádi bychom poděkovali všem těm, kterým není to, jak vypadá jejich město lhostejné, a do plánování se společně s námi zapojili.

Účastníci workshopu měli také velmi nelehký úkol vybrat vítěze výtvarné soutěže, kterou jsme na téma „Podzámčí“ ve spolupráci s městem pořádali. Z desítek krásných obrázků a často i velmi originálních návrhů na úpravu prostoru před mníšeckým zámkem byli oceněni:

V kategorii mateřských škol:
1. místo Marie Minaříková, 4 roky
2. místo Sofie Hošková, 5 let
3. místo Daniela Spěšná, 6 let

V kategorii ZŠ Komenského 886
1. místo Andrea Šimonovská, obrázek Letní kino
2. – 3. místo Kristián Kondáš, obrázek „Letní kino“
3. – 2. místo Zdeněk Nistor, obrázek „Muzeum, park a jezírko“

V kategorii 1. stupeň ZŠ Komenského 440
1. – 2. místo Anežka Pešičková
2. – 1. místo Ondřej Jansa
3. místo Viktorie Trkanová, Kristina Hermanová, Matouš Páter, Filip Mathauser

V kategorii 2. stupeň ZŠ Komenského 440
1. Christopher Porteous, 6.A
2. Hodosi Ondřej, 9.B
3. Bára Tesařová a Eliška Koukalová, 7. A

Zvláštní cenu poroty získaly děti z 6. oddělení družiny při ZŠ Komenského 440.


Sdílejte s přáteli



Workshop „Plánujeme společně aneb den plný nápadů“ v Mníšku pod Brdy   (fotek: 10)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!