www.padesatprocent.cz › Nadějná politička 2019: Iveta Krebsová

Nadějná politička 2019: Iveta Krebsová


''Baví mě práce s lidmi, denní kontakt s nimi. Jsem ráda, když se něco v obci podaří. Jsem ráda, že mohu zkvalitnit život našich občanů. Ráda pořádám obecní akce, kde se všichni společně sejdeme.'' Přečtěte si více v rozhovoru s Ivetou Krebsovou.

 

 

Iveta Krebsová

  • starostka obce Barchov
  • ivestiční referentka – státní správa

Jak jste se k politice dostala?

Moje cesta k politice byla "velká" náhoda. V létě roku 2014 mě oslovil starosta obce, který už nechtěl kandidovat, zda bych nechtěla kandidovat do obecního zastupitelstva. Neměla jsem ambice být starostkou. Volby a následné ustavující zasedání mě přivedly na post starostky, bylo mi 23 let a neměla jsem žádné zkušenosti ze státní správy. Nyní jsem za tuto zkušenost velmi ráda a funkci starostky jsem obhájila v podzimních volbách 2018.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?

Starostka obce od roku 2014.

Co Vás na politické práci baví?

Baví mě práce s lidmi, denní kontakt s nimi. Jsem ráda, když se něco v obci podaří. Jsem ráda, že mohu zkvalitnit život našich občanů. Ráda pořádám obecní akce, kde se všichni společně sejdeme.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?

Vím, že za mnou za poslední čtyři roky stojí v obci spousta práce a vím, že jsem této práci obětovala veškerý svůj čas. Nemarnila jsem jediný den, v uplynulém volebním období jsme rekonstruovali sál obecního úřadu a terasu před obecním úřadem, zrekonstruovali část chodníků v obci, postavili stanoviště na kontejnery, zrekonstruovali dětské hřiště, postavili nové odpočívadlo v obci a vysázeli květiny, pořídili informační vývěsky, zrekonstruovali jsme knihovnu a pomník v obci. Začali pořádat pravidelné kulturní akce v obci, začali jsme jednou týdně v kulturním domě cvičit a založili jsme herničku pro děti s maminkami. Začala jsem vydávat obecní Zpravodaj, který s pomocí současného zastupitelstva vydáváme doposud a který se těší velkému úspěchů. Nedokáži říct, co je největší úspěch, protože za úspěch považuji každou věc, která se v obci podaří.Nyní rekonstruujeme obecní komunikaci, jejíž rekonstrukci jsem připravovala poslední rok, společně se žádosti o dotaci.

Jste/byla jste aktivní v občanské sféře i mimo Vaši politickou funkci?

Snažím se pomáhat Praktické škole Svítání - uspořádala jsem výstavu obrazů na dětském karnevale, abychom podpořili žáka školy Svítání. Uspořádala jsem dva veletrhy, kde jsem prodávala výrobky dětí školy Svítání.

Čeho byste chtěla v politice ještě dosáhnout?

Mým nejbližším cílem je obhájit funkci starostky v následujících volbách, protože mám spoustu plánů, které se nedají zrealizovat v jednom volebním období.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve kterém/m jste politicky aktivní?

Nejsem politicky aktivní v žádné politické straně. O vstupu do žádné politické strany v současné době neuvažuji. Na politické scéně v současné době není žádné strana, která by zcela korespondovala s mým přesvědčením - dělat politiku hlavně pro naše občany.

Máte nějaký svůj politický sen?

Přála bych si, aby naše země měla vládu, která zde je pro naše občany.

Máte nějaký svůj politický vzor?

V současné době nemám žádný politický vzor, ale oceňuji práci paní Jany Maláčové a pana Marka Výborného.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?

V politice a na významných postech je jednoznačná převaha mužů... Na ženy se naše společnost stále dívá jako na "matky", pečovatelky rodiny, nikoliv na ty, které mají právo budovat svou kariéru a být rovni mužům.. Myslím, že by se ženy měly více zapojit a nebýt pouze těmi "pečovatelkami".

Co je podle Vás politika?

V první řadě by to měla být práce pro naše občany.

 

 

Soutěž se uskutečnila v rámci projektu „Ženy, máte na to! Podpora komunálních političek – vzorů pro dívky“, který byl podpořen grantem Velvyslanectví USA v ČR.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!