www.padesatprocent.cz › Nadějná politička 2016: Kamila Císlerová

Nadějná politička 2016: Kamila Císlerová


"Politika je schopnost vyslechnout názory občanů a snažit se je v rámci možností realizovat. Nezneužívat svou moc proti někomu, ale použít ji pro dobro ostatních," říká místostarostka Bělé nad Radbuzou, Kamila Císlerová.Kamila Císlerová

  • místostarostka města Bělá nad Radbuzou, nezávisla za KDU - ČSL
  • učitelka

Jak jste se k politice dostala?

V roce 1998 jsem byla oslovena, abych kandidovala ve volbách do zastupitelstva.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?

Od roku 1988 působím jako místostarostka města.

Co Vás na politické práci baví?

Baví mě prosazovat své nápady a myšlenky, že mohu udělat něco pro občany našeho města. Být aktivní součástí komunální politiky.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?

Za dobu od mého prvního zvolení místostarostkou se toho u nás ve městě mnoho změnilo. Myslím si, že je vidět velký kus cesty, který jsme společně ušli. Výrazně se změnil vzhled obce, máme nové náměstí, které je jistě naší vizitkou. Vybudovali jsme čističku odpadních vod, opravili jsme pozemní komunikace, zateplili jsme bytové domy. Je toho opravdu hodně. Nesmím zapomenout na sportovní hřiště s umělým povrchem, které je naší velkou chloubou. Všechny akce, které pořádáme, ať už jako město, nebo turisté, slouží k tomu, aby lidé nestáli vedle sebe, ale společně.

Jste/byla jste aktivní v občanské sféře i mimo Vaši politickou funkci?

Věnuji se partnerské spolupráci našeho města s bavorskými městy Eslarn a Moosbach. Vyučuji v rámci školní výuky německé děti češtinu. Pořádáme pravidelnou výuku, nejen německého jazyka, ale máme i společné hodiny vaření, tělesné výchovy, matematiky a společné týdenní zimní kurz na horách v Čechách a v létě týdenní společný poznávací zájezd po SRN. A to již více jak 25 let. Jsem aktivní členka turistického oddílu, který zajišťuje sportovní a kulturní akce pro naše občany.

Čeho byste chtěla v politice ještě dosáhnout?

Chtěla bych nadále pokračovat v práci místostarostky a vykonávat v rámci svých možností něco prospěšného pro město a jeho občany. Jsem ráda, když se něco povede a vážím si toho, že to občané dokáží ocenit.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?

Nejsem členkou žádné politické strany, ale KDU-ČSL je mě blízká, neboť jsem praktikující věřící.

Máte nějaký politický sen?

Můj politický sen je o tom, že zastupitelé z různých politických stran dokáží najít společnou řeč při řešení problémů a budou navzájem spolupracovat pro dobrou věc, jak se již děje v našem městě.

A politický vzor?

Nemám žádný politický vzor.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?

Určitě máme spoustu schopných žen, které ale nemají takové ambice a nechtějí se angažovat v politice. Bylo by jistě přínosem, kdyby se více žen zapojilo do veřejného života a mohly tak ovlivňovat dění kolem sebe v obci či městě, kde žijí a kde vyrůstají jejich děti.

Co je podle Vás politika?

Politika je schopnost vyslechnout názory občanů a snažit se je v rámci možností realizovat. Nezneužívat svou moc proti někomu, ale použít jí pro dobro ostatních.

Děkujeme za spolupráci.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen