www.padesatprocent.cz › Nadějná politička 2016: Darina Kricnarová

Nadějná politička 2016: Darina Kricnarová


"Politika je obrovský závazek vůči všem, kteří nám dali svoji důvěru a vložili do nás své naděje. A naděje je velmi křehká věc," říká starostka obce Lhota pod Hořičkami, Darina Kricnarová.

Darina Kricnarová

  • starostka obce Lhota pod Hořičkami, ANO

Jak jste se k politice dostala?

V roce 2006 jsem byla lídr Nezávislých obcí se zájmem podílet se na dění v obci v rovině, kde mohu věci ovlivňovat a měnit. Dvě volební období jsme se malými krůčky posouvali tam , kde jsme dnes. Mé dalším kroky v politice šli se vznikem Hnutí ANO, kde jsem pomáhala budovat v Královéhradeckém kraji politickou a organizační strukturu.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?

Od roku 2006 jsem byla zastupitelkou obce Lhota pod Hořičkami a předsedkyní finančního výboru, kde jsem kandidovala jako lídr strany Sdružení nezávislých obcí Lhota pod Hořičkami, Světlá a Újezdec.V roce 2013 jsem byla na kandidátní listině do PSP na páté pozici. Od roku 2014 jsem starostkou obce, kde jsme pod značkou Hnutí ANO vyhráli komunální volby s výsledkem 56,04%.

Co Vás na politické práci baví?

Baví mě podílet se na politickém vývoji a být přínosem na změnách, které přináší má práce. Zkušenosti k práci čerpám i jako asistentka poslance PSP Pavla Plzáka.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?

Aktuálně můj největší politický úspěch je pozice starostky a skvělý tým zasupitelů. V průběhu roku jsme dokázali vybudovat velké víceúčelové hřiště s dětskými prvky a zázemím pro občany, kteří neměli možnost žádného sportovního vyžití a přátelského setkání. Opravili jsme kulturní památku, dali práci lidem, poskytli bydlení, podpořili dobrovolné spolky a postižené spoluobčany, pořádali jsme společenské akce pro děti i dospělé, opravili jsme komunikace a naše obce jsou čisté, upravené a vzkvétají.

Jste/byla jste aktivní v občanské sféře i mimo Vaši politickou funkci?

Upřímně musím říci, že jsem se začala aktivně zajímat o politiku až od roku 2006 a do té doby jsem se věnovala rodině a rodinné firmě.

Čeho byste chtěla v politice ještě dosáhnout?

Chtěla bych v roce 2016 kandidovat do PSP za Hnutí ANO a uspět.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?

V lednu 2012, když jsem začala pracovat pro ANO, tak to byla AKCE NESPOKOJENÝCH OBČANŮ a neměli jsme ještě potenciál na úspěch... Měli jsme jen naději, někdy ideály a věděli jsme co chceme - NELHAT, NEKRÁST A PRACOVAT PRO LIDI a to se nemění.

Máte nějaký politický sen?

Politický sen? Že se politici spolu domluví bez záště, hněvu a s respektem ve prospěch naší země a našich občanů.

A politický vzor?

Jaroslav Faltýnek.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?

Myslím si, že na komunální úrovni se začíná situace zlepšovat, ale jinde bohužel ne. Ženy mají své přednosti v české politice a bylo by vhodné tento trend podpořit. Mělo by být větší zastoupení žen na kandidátních listinách než je doposud.

Co je podle Vás politika?

Politika je obrovský závazek vůči všem, kteří nám dali svoji důvěru a vložili do nás své naděje. A naděje je velmi křehká věc.

Děkujeme za spolupráci.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen