www.padesatprocent.cz › Nadějná politička 2013: Helena Typoltová

Nadějná politička 2013: Helena Typoltová


Helena Typoltová politicky působí dlouhodobě v rámci městyse Cítoliby.

Helena Typoltová

bývalá zastupitelka

Jak jste se k politice dostala?

Třikrát jsem kandidovala do zastupitelstva městyse Cítoliby. Poprvé jsem obddržela poměrně hodně hlasů, ale nechtěla bych mít funkci starosty a tak jsem celé volební období byla předsedkyní finanční komise, zpracovávala rozpočet pro dané období a kontrolovala činnost městyse po finanční stránce. V druhém volebním období jsem také získala poměrně hodně hlasů, ale spojili se dvě silnější strany proto jsem se již do zastupitelstva nedostala. V třetím volebním období jsem chtěla pouze získat hlasy pro stranu, pro kterou jsem kandidovala a tak nějak se to povedlo.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?

Momentálně studuji vyšší odbornou školu-sociálně správní. Mé trvalé bydliště je vzdáleno šedesát kilometrů od mé profesní práce. Bydlím proto na ubytovně abych se mohla plně věnovat své profesní práci. Politicky se prozatím neangažuji. Jakmile dokončím školu, chtěla bych opět kandidovat do zastupitelstva našeho městyse a již mám určité vize čím se bych se zabývala.

Co Vás na politické práci baví?

Mám ráda komunikaci s lidmi, baví mě je přesvědčovat o správnosti svého jednání nebo projektu.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?

Za svůj největší úspěch považuji důvěrů lidí ve mě, získání velkého počtu hlasů při volbách do zastupitelstva. To těší asi každého, protože lidi mu dají svoji důvěru právě hlasem a očekávají, že zvolený jim to vrátí svými činy a skutky.

Čeho byste chtěla v politice ještě dosáhnout?

Prozatím bych chtěla v politice pokračovat se svém rodném místě, myslím si, že tam je k řešení spousta otázek. Hlavním tématem je nezaměstnanost, otázka seniorů a také romská otázka. Tyto témata jsou pro mě výzva.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?

Já jsem nestranná, ale stranu, za kterou jsem kandidovala jsem si vybrala z toho důvodu, že je nejblíž lidem-sociální. Ikdyž mám také nějaké své výhrady. Ale o tom je přeci politika, aby se různé názory projednávaly a řešily a došlo ke shodě.

Máte nějaký svůj politický sen?

Určitě, tak jako každý. Ale je brzo předbíhat situaci. Nejdříve je důležité začít v politice něco dokázat a splnění snu je taková odměna pro politika.

Máte nějaký svůj politický vzor?

Ač jsou obě z jiné politické strany, mým vzorem je Kateřina Klasnová, se kterou se občas setkávám prostřednictvím své profese a dalším vzorem je Karolína Peak. Samozřejmě také paní Němcová, to je dáma v politice.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?

Ikdyž se po skoro 24 letech po revoluci mnohé změnilo, na ženy v politice se prostě kouká neustále s podivem. "Mají se starat o děti, domácnost a pečovat o manžela". Ikdyž jsem starší ročník, mám na to jiný názor. Právě takové ženy by měly do politiky vstoupit. Protože muž a žena má jiný názor, což považuji za správné a měla by se hledat cesta ke smíru se správným cílem!!

Co je podle Vás politika?

Pro mě politika představuje diskusi s lidmi, neupřednostňovat svoje zájmy, ale zájmy ostatních. Komunikace s kolegy. Najít správná řešení, dohody.

Děkujeme za spolupráci.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání