www.padesatprocent.cz › Vyhlašujeme soutěž Nadějná politička 2013

Vyhlašujeme soutěž Nadějná politička 2013

Po pěti letech od prvního ročníku vyhlašujeme další kolo soutěže Nadějná politička. Přihlásit se do ní může každá žena, která působí minimálně dva roky v komunální či krajské politice.

Po pěti letech od prvního ročníku vyhlašujeme další kolo soutěže Nadějná politička. Jejím cílem je upozornit na politické talentky a na politickou práci žen na místní a regionální úrovni.

mlade-politicky-w1.jpg

Do soutěže se může přihlásit (nebo být přihlášena) každá žena, která splňuje tyto podmínky:

  • minimálně dvouleté angažmá v komunální či krajské politice (ať už v rámci politické strany či politického hnutí či jako nestranička);
  • má za sebou kus práce (kromě politické práce bude brán zřetel i na jiné veřejné formy aktivity).

Vítány jsou přihlášky žen nejrůznějších národnostních menšin i žen na mateřské nebo rodičovské dovolené. Pro inspiraci si můžete prohlédnout medailonky adeptek minulého ročníku soutěže. Jsou mezi nimi například i tehdejší zastupitelky Prahy 1, dnes místopředsedkyně vlády Karolína Peake a poslankyně Kateřina Klasnová.

Slavnostní vyhlášení soutěže se bude konat spolu s vyhlášením výsledků 6. ročníku soutěže Strana otevřená ženám, které proběhne 14. května 2013 od 19.00 v Divadle Kampa, Nosticova 2a, Praha 1. Vítězky soutěže, které vybere odborná porota, získají věcné ceny a doufáme, že i další impuls ke svému profesnímu růstu.

K přihlášení do soutěže stačí stáhnout dotazník a vyplněný jen poslat na jaklova(@)padesatprocent.cz. Dotazník může jednoduše vyplnit i online na adrese: http://nadejna-politicka-2013.vyplnto.cz/

Přihlášky zasílejte nejpozději do 21.dubna 2013.

Profily soutěžících bychom stejně jako v případě prvního ročníku soutěže rádi uveřejnili zde na webových stránkách, proto uvítáme portrétní fotografie každé přihlášené. Soutěže Nadějná politička a Strana otevřená ženám 2013 byly umožněny díky podpoře Nadace Open Society Fund Praha a Evropské komise, programu Základní práva a občanství.

osf.png


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání