Konference byla vyvrcholením dvouletého projektu "Vyrovnávání šancí žen a mužů v rozhodovacích pozicích a politice", jehož součástí bylo také úsilí o sesíťování českých genderových nevládních neziskových organizací a vytvoření akceschopné organizace, která by se brala za práva žen vahou všech svých členských NNO. Projekt byl podpořen ESF a státním rozpočtem ČR. Začátek akce trochu zkomplikoval výpadek elektřiny, vinou kterého se musel první blok odehrávat v provizorních prostorách a bez techniky. Tereza Pospíšilová, která prezentovala výsledky svého výzkumu českých "sítí", a Markéta Kadlecová, která zkoumala zapojování českých sítí NNO do těch evropských, tak své prezentace musely pronést spatra.
Druhý blok věnovaný "dobré praxi" otevřela svým příspěvkem - již v aule a se vším technickým zázemím - Alena Dodoková, která hovořila o úspěšné síti ekologických nevládek - Zelený kruh. Po ní vystoupila Salome Mbugua Henry, předsedkyně African Women´s Network (AkiWdA), která operuje v Irsku a zabývá se - jak název napovídá - problematikou afrických migrantek. Celý blok pak uzavřela Sonja Lokar, předsedkyně Slovinské ženské lobby.
Ve třetím (závěrečném) bloku pak prezentovaly Marie Boháčová, Lenka Bennerová a Selma Muhič - Dizdarevič počátky, současnost a budoucnost České ženské lobby.
K dispozici jsou vám jednotlivé prezentace z konference:
- Lenka Bennerová - Fórum 50 % [383 kB]
- Marie Boháčová - Unie katolických žen [760 kB]
- Alena Dodoková - Zelený kruh [223 kB]
- Markéta Kadlecová - FHS UK [152 kB]
- Sonja Lokar - Slovinská ženská lobby [22 Kb]
- Salome Mbugua Henry - AkiDwa [164 kB]
- Selma Muhič Disdarevič - FHS UK [188 kB]
- Tereza Pospíšilová - FHS UK [113 kB]
Na neformální síťování byl v rámci samotné konference prostor o přestávkách a od šesti hodin pak v klubu Limonádový Joe při koncertě Sester Steinových.