www.padesatprocent.cz › Jak se kuře nedostalo do médií, ale nakonec slavilo úspěch

Jak se kuře nedostalo do médií, ale nakonec slavilo úspěch

Kuře si myslí, že je v politice málo žen a je třeba s tím něco dělat. Přišlo na jednoduchý nápad - dát preferenční hlasy ženám! Neúnavně šířilo tuto myšlenku, rozesílalo emaily na všechny strany, diskutovalo, vylepovalo samolepky a zašlo i za prezidentem.

První den voleb rozeslalo kuře médiím tiskové prohlášení s jasným poselstvím - volte ženy! V České republice jich žije více než 50 %, proč jich má být v Parlamentu chabých 18 %? S touto otázkou si kuře dlouho lámalo hlavu, až přišlo na spásnou myšlenku - zeptá se někoho, kdo má v naší zemi silné slovo, někoho, kdo má vždy po ruce odpověď - pana prezidenta! A tak kuře vyrazilo směr Praha 8 - Kobylisy, kde pan prezident s chotí tradičně odevzdávají své volební hlasy.

Za podpory příznivkyň z Fóra 50 % a nejmladšího příznivce, oděných do tematických triček a nesoucích veliký transparent, zahájilo kuře happening před volební místností. Rozdávalo samolepky i tisková prohlášení a vysvětlovalo, proč je důležité v těchto volbách udělit preferenční hlas právě ženám. Lidé se na něj smáli a nemálo z nich hrdě hlásilo, že jejich hlas ženám rozhodně patří.

A pak to přišlo, tedy pak přišel - ON. Novináři i novinářky, do té doby kuře spíše ignorující, se na něj nyní obořili, ať nezaclání v záběru. Kuře se však nedalo tak snadno, koneckonců přišlo s cílem promluvit si s prezidentem a proslavit se v médiích. Statečně se snažilo proniknout hradbou lidských těl, leč k prezidentovi se neprobojovalo. Zdálky k němu jen dolehla prezidentova slova: "Tak víc žen v politice byste chtěli?" 

Kuře bylo zklamané, že s ním hlava státu neztratila půl slova, ale chápalo to, přeci jen má spoustu práce. Doufalo ale, že by s ním mohli pohovořit novináři či novinářky, když je to koneckonců jejich práce. Nabídlo jim tedy své tiskové prohlášení, ale jediné, co média zajímalo, bylo, zda kuře volí pravici či levici. To se nenechalo zatáhnout do špinavé pravo-levé války a trvalo si na svém: volím ženu a tím pádem možná i změnu! A tak se kuře nedostalo do médií.

Posmutnělé kuře, které doufalo ve společnou fotografii s prezidentem, se poté přesunulo do centra rozdat poslední kusy svých krásných samolepek. Pak mu již nezbývalo nic jiného, než čekat na výsledky voleb.

Čekalo dlouho, čekalo i potom, co bylo jasné, které strany se do Sněmovny letos dostanou. Až před půlnocí se na webu statistického úřadu objevily výsledky voleb z hlediska zastoupení žen a preferenčních hlasů. Kuře se chopilo tužky a papíru a jalo se počítat. Výsledek byl šokující - v PSP zasedne o 14 žen více než dosud! Poprvé v historii zastoupení žen roste na 22 %! 

Kuře je dojaté, kuře jásá, slaví, kuře si gratuluje. 14 ze 44  zvolených poslankyň bylo zvoleno díky preferenčním hlasům! Je to skvělý úspěch kuřete a Vás všech, kteří jste mu fandili a dali své preferenční hlasy ženám! Díky Vám všem!

P.S. Ačkoli volby končí, příběh kuřete teprve začíná. Sledujte náš web, protože co nevidět se kuře pustí do dalšího boje a bude podporovat ženy v komunálních volbách.

P.P.S Nakonec se kuře i mediální slávy dočkalo, zmínku o něm naleznete na webu eurozpráv.

Sdílejte s přátelikampan kure   (fotek: 24)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!