www.padesatprocent.cz › Happening Platfromy za lidská práva

Happening Platfromy za lidská práva

Zítra ve 12:30 proběhne před Úřadem vlády happening platformy za lidská práva. Jako jedna z mluvčích této iniciativy vystoupí i Jana Smiggels Kavková.

Kdy: Středa 11. prosince 20132 od 12.30

Kde: před Úřadem vlády

Ve středu 11. prosince 2013 ve 12.30 hod se před Úřadem vlády uskuteční happening Platformy pro lidská práva. Platforma sdružuje více než 40 neziskových organizací a podpořila ji řada osobností, mj. Táňa Fischerová či bývalí ministři pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb a Džamila Stehlíková. Cílem platformy je založení ministerstva pro lidská práva, menšiny a rovné příležitosti, k čemuž vyzvala též předsedy stran jednajících o budoucí vládní koalici otevřeným dopisem.

Happening si klade za cíl ukázat, že ministerstvo pro lidská práva, menšiny a rovné příležitosti by se mohlo stát důležitým nástrojem vlády, jak bojovat proti negativním společenským jevům, jako je diskriminace mnoha skupin na trhu práce, lichva či přemrštěné nájmy v ubytovnách. Koná se u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv.

Platforma pro lidská práva

Kontakty na mluvčí iniciativy:

František Kostlán, ROMEA o.s., frantisek.kostlan@seznam.cz, 732 189 651

Jana Smiggels Kavková, předsedkyně České ženské lobby, kavkova@padesatprocent.cz, 774 411 151

Lucie Otáhalová, zastupující ředitelka organizace La Strada, mluvčí za Konsorcium NNO pracujících s migranty, lucieo@strada.cz, 774 127 858


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!