www.padesatprocent.cz › Dejme ženám šanci kandidovat na důstojných pozicích

Dejme ženám šanci kandidovat na důstojných pozicích

Výzva Pražského sdružení žen členkám a členům pražské KDU-ČSL k volbám v roce 2006

Naše strana je jediná parlamentní, v níž mezi členy převažují ženy (52,9%). Bohužel z pětadvaceti kandidátů v primárních volbách KDU-ČSL v Praze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je na kandidátce pouze šest žen, tedy čtvrtina. Nerovnováha je zřejmá také v celorepublikovém zastoupení žen na nadcházejícím sjezdu KDU-ČSL, kde je mezi 324 delegáty s rozhodujícím hlasem jen 49 žen, tedy 15 procent.

Obracíme se proto na členky a členy naší strany, aby nejen v primárních volbách při sestavování kandidátky do Poslanecké sněmovny, kde svým hlasem rozhodují o umístění a tedy volitelnosti kandidáta, ale i v podzimních volbách komunálních a do Senátu dávali hlasy ženám, které mají odborné i politické předpoklady. Tato výzva je v souladu s doporučením celostátní konference KDU-ČSL, která o totéž již v červnu letošního roku naléhavě požádala jednotlivé krajské organizace. Na kandidátkách KDU-ČSL by ženy měly být dostatečně zastoupeny a obsazovat důstojná místa. Díky možnosti primárních voleb o tom můžete rozhodnout i Vy a pomoci změnit trend politiky bez žen.

Veřejnost postoj politických stran, které dávají šanci ženám, ocení. Navíc pro tvorbu a prosazení křesťansko-demokratického pro-rodinného programu budou ženy posilou. V naší sesterské německé CDU si dávno uvědomili, že ženy mohou do politiky přinést nový, pozitivní prvek, a s Angelou Merkelovou v čele dokázaly v parlamentních volbách porazit německé sociální demokraty.

Zároveň vyzýváme ženy – nepodceňujte se a angažujte se v politice.

Pražské sdružení žen KDU-ČSL, v Praze, 21. října 2005


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen