www.padesatprocent.cz › Co si myslí poslanci a poslankyně o ženách v politice? Zuzana Šánová

Co si myslí poslanci a poslankyně o ženách v politice? Zuzana Šánová


Poslankyně za ANO 2011, Ing. Zuzana Šánová, nevidí důvod, proč hledat cesty k vyrovnání zastoupení žen a mužů v politice.

Ing. Zuzana Šánová (ANO 2011)

Jaký je Váš názor na současné zastoupení žen a mužů v české politice (v průměru 20 % žen, 80 % mužů)? V čem spatřujete příčiny nevyváženého zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích?

Nemám problém se současným zastoupením žen a mužů v české politice, záleží mi na schopnostech jednotlivců a ne na jejich pohlaví. Příčiny nevyváženého zastoupení žen a mužů v politice a v rozhodovacích pozicích spatřuji v nechuti žen do politiky a do rozhodovacích pozic vstupovat.

Jaký je Váš názor na zavádění kvót stanovujících, že jednoho pohlaví nesmí být na kandidátních listinách či v orgánech strany zastoupeno méně než ve stanoveném poměru?

Zavádění kvót považuji za naprosto nevhodný prostředek.

Pokud nepodporujete genderové kvóty, jaké jsou podle Vás jiné cesty, jak zastoupení že n a mužů v politice vyrovnat? Navrhoval/a byste nějaká opatření?

Nevidím důvod, proč hledat cesty k vyrovnání zastoupení mužů a žen v politice. Pokoušela bych se hledat cesty, které přivedou do politiky lidi schopné a nezkorumpovatelné, bez ohledu na pohlaví.

Děkujeme za rozhovor.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání