www.padesatprocent.cz › Česká prezidentka - úvod

Česká prezidentka - úvod

Volná nadstranická platforma sdružuje okolo jednoho sta žen, z různých politických stran. Většinu z nich tvoři absolventky Zácviku pro političky a nestraničky. První dva běhy školení proběhly na jaře 2006 z finančních prostředků nadace Slovak Czech Women´s Fund. Kurs pořádalo o.s. Fórum 50 % v čele s koordinátorkou projektu Miluš Kotišovou.

Absolventky se rozhodly nadále pravidelně setkávat a pracovat. Předpokládáme, že k nim časem přibudou i absolventky dalších běhů a rovněž političky, které se kolem Fóra 50 % scházely již dříve. Prostor pro vyjádření jejich názorů a aktivit je i na webovém projektu www.Prezidentka.cz, v sekci české političky. Členky platformy se pravidelně scházejí v kanceláři Fóra 50 % na Plzeňské 66 každý první pátek v měsíci.

Zásadními akcemi České prezidentky zůstávají sympozia ČP, která jsou veřejně přístupnými slyšeními významných žen českého veřejného života na téma: Co je dobré pro naši zen a kam by měla směřovat. Obě dosavadní sympozia (uskutečněná v říjnu 2007 a 2008) byla velmi úspěšnými akcemi, které se pomalu stávají tradicí.

Od začátku roku 2009 se bude platforma Česká prezidentka scházet jednou za čtvrt roku a to v atraktivějším prostředí než je kancelář Fóra 50 % a její setkání budou mít vždy konktrétní obsah či program.

První setkání letošního roku se uskuteční v pátek 6. února 2009 od 17 hodin v Galerii Louvre, Národní třída 22, Praha 1. Na programu bude moderovaná diskuse s hostkami ale i členkami České prezidentky o "psychickém násilí" v politice. Tedy o tom, co všechno může ženy v politice potkat a jak tomu odolat či se bránit. Hlavní hostkou večera bude poslankyně za ČSSD Hana Orgoníková.
Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání