www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Olga Richterová

Představujeme české političky: Olga Richterová


Druhou vystupující na síťovacím setkání žen je zastupitelka Prahy 10, Olga Richterová.

Olga Richterová je členkou Pirátské strany, v které zastává funkci předsedkyně místního sdružení Praha 10 a členství v Republikovém výboru.

Olga Richterová se narodila roku 1985 v Cholticích a od roku 2002 žije v Praze. Své zkušenosti nasbírala během studia na FF UK, obor překladatelství a tlumočnictví (AJ-NJ) a na zahraničích stážích ve Velké Británii, Německu a Kalifornii.

Od roku 2014 je součástí Koalice Vlasta, kde zastává důležitou úlohu opoziční zastupitelky, která usilovně hájí veřejné zájmy občanů v Praze 10. Její snaha zůstat v kontaktu s občany a informovat o činnosti koalice vyústila v založení elektronického zpravodaje Vlastní noviny a sdružení Zaostření na desítku, která sleduje místní kauzy a podporuje prosazení transparentní politiky.

Tyto úspěšné počiny byly jistě podpořeny její odborností a vášní pro frazeologii a korpusovou lingvistiku, která jakožto nová teorie zkoumá jazyková data a texty za pomocí technologických vymožeností. Olga Richterová si uvědomuje potenciál informací a snaží se je předávat občanům skrze workshopy pořádané po celé ČR. Proto není divu, že pracovala v Ústavu pro jazyk český AV ČR a nyní působí v Ústavu Českého národního korpusu.

Druhou významnou oblastí jejího zájmu je efektivní hospodaření s veřejným majetkem, respektive zájem o (ne)bytové oblasti, jejích využívání a stavby nových objektů. V roce 2017 moderovala debatu s místostarostou o nakládání s nebyty, kde navrhla tři cíle (kompletní evidenci majetku obce, vyhodnocení majetku z hlediska přínosu pro veřejnost a následné rozhodnutí o tom, co zachovat a renovovat s možností samooprav nájemcem, která by se promítla ve slevě na nájemném).

 

Zdroje:

Wikipedie - Olga Richterová 

Databáze knih 

https://wiki.pirati.cz/lide/olga_richterova#strucne_cv


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!