www.padesatprocent.cz › Zapojte se! Má to smysl.

Zapojte se! Má to smysl.


Společnost tvoří 50 % mužů a 50 % žen. Ženy mají už dlouho právo studovat, pracovat, volit i kandidovat. V politice jich však působí pouhých 20 %. Pokud o životech nás všech rozhodují v drtivé většině jen muži, je to jako dívat se na svět s jedním okem zavřeným.

Například veřejnou dopravu využívají až ze 78 % ženy, starší lidé i děti, individuální automobilovou především muži. Je proto potřeba investovat do obou typů dopravy. I nedostatek míst ve školkách je problém, který více dopadá na matky. A právě proto je důležité, aby i politické rozhodování tyto různé životní zkušenosti zohledňovalo a aby se na něm podíleli jak muži, tak ženy.

Motivovat ženy, aby se více angažovaly ve veřejném životě a začaly ovlivňovat dění kolem sebe, si klade za cíl nový projekt „Zapojte se!“. V následujících dvou letech ho bude realizovat Fórum 50 % ve spolupráci s ČSŽ a Asociací Montessori ČR.

„Chceme ženám ukázat, že má smysl více se veřejně zapojovat. V Jihomoravském, Karlovarském, Moravskoslezském a Středočeském kraji proto chystáme vzdělávací workshopy, kde poradíme, jak na to. Účastnice se zdokonalí v argumentaci, sebeprezentaci, naučí se bránit manipulativnímu jednání a prosazovat své zájmy. Na společných setkáních se seznámí s inspirativními ženami, propojíme je s mentorkami, které jim nabídnou své zkušenosti a podporu,“ přibližuje plánované aktivity koordinátorka Halka Jaklová. „Zaměříme se na ženy 55+ a matky dětí do 15 let. Všechny akce jsou zcela zdarma, včetně hlídání! Takže neváhejte a přihlaste se, kromě nových zkušeností získáte i spoustu zážitků, nových přátel a navíc třeba i vysněnou práci,“ doplňuje Halka.

První akcí v rámci projektu je síťovací setkání v Ostravě v RC Chaloupka, které je plánováno na 25. května 2017. Následovat bude setkání v Karlových Varech 25. září 2017. Více informací o projektu Zapojte se!

Přihlášky na síťovací setkání v Ostravě a v Karlových Varech

Článek byl původně publikován v informačním zpravodaji Českého svazu žen.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

srpen 82017

Máte na to! Staňte se úspěšnou političkou

Workshop pro političky zdarma
srpen 82017

Jak podpořit ženy ve volbách?

Síťovací setkání (nejen) političek
zaří 142017
zaří 252017