www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Nina Nováková

Představujeme české političky: Nina Nováková


Další z poslankyň, které reprezentují stranu TOP 09, je Nina Nováková.

Nina Nováková se narodila 14. března 1954 v Brandýse nad Labem. Vystudovala latinu a bohemistiku na Filozofické fakultě v Praze. Poté si ještě doplnila vzdělání na pedagogické fakultě UK (základy společenských věd). V současné době působí jako zástupkyně ředitelky a učitelka na gymnáziu v Brandýse nad Labem. Od roku 2000 spolupracuje s Českou křesťanskou akademií. Také se deset let věnovala sólovému zpěvu a vedení country-rockové skupiny. Je předsedkyní Matice staroboleslavské.

Roku 2006 kandiduje jako nezávislá kandidátka za SNK a je zvolena do městského zastupitelstva Brandýsa nad Labem. V komunální politice dokázala prosadit řadu bodů, mimo jiné vznik městského komunitního centra pro seniory a juniory, zahájení činnosti nízkoprahového denního centra pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, zapojení města Brandýs nad Labem do Národní sítě zdravých měst a zapojení občanů do městského komunitního plánování. Dále zahájila projekt rodinného Ekoklubu a podporovala projekty pro matky s dětmi.

Roku 2010 byla znovuzvolena do zastupitelstva jako lídryně kandidátky TOP 09. V roce 2009 byla zvolena členkou výkonného výboru TOP 09. Roku 2013 kandidovala ve Středočeském kraji za TOP 09 do Poslanecké sněmovny. Byla zvolena a vzhledem k zisku mandátu poslankyně rezignovala v únoru 2014 na post zastupitelky Středočeského kraje.

Je místopředsedkyní Volebního výboru a ověřovatelkou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Předložila pozměňovací návrh zákona o dětských skupinách, který mimo jiné zahrnuje individuální očkovací plán pro děti, jehož je Nina Nováková zastánkyní.

Zdroje:

www.ninanovakova.cz

Wikipedie - Nina Nováková


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

srpen 82017

Máte na to! Staňte se úspěšnou političkou

Workshop pro političky zdarma
srpen 82017

Jak podpořit ženy ve volbách?

Síťovací setkání (nejen) političek
zaří 142017
zaří 252017