www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Nina Nováková

Představujeme české političky: Nina Nováková


Další z poslankyň, které reprezentují stranu TOP 09, je Nina Nováková.

Nina Nováková se narodila 14. března 1954 v Brandýse nad Labem. Vystudovala latinu a bohemistiku na Filozofické fakultě v Praze. Poté si ještě doplnila vzdělání na pedagogické fakultě UK (základy společenských věd). V současné době působí jako zástupkyně ředitelky a učitelka na gymnáziu v Brandýse nad Labem. Od roku 2000 spolupracuje s Českou křesťanskou akademií. Také se deset let věnovala sólovému zpěvu a vedení country-rockové skupiny. Je předsedkyní Matice staroboleslavské.

Roku 2006 kandiduje jako nezávislá kandidátka za SNK a je zvolena do městského zastupitelstva Brandýsa nad Labem. V komunální politice dokázala prosadit řadu bodů, mimo jiné vznik městského komunitního centra pro seniory a juniory, zahájení činnosti nízkoprahového denního centra pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, zapojení města Brandýs nad Labem do Národní sítě zdravých měst a zapojení občanů do městského komunitního plánování. Dále zahájila projekt rodinného Ekoklubu a podporovala projekty pro matky s dětmi.

Roku 2010 byla znovuzvolena do zastupitelstva jako lídryně kandidátky TOP 09. V roce 2009 byla zvolena členkou výkonného výboru TOP 09. Roku 2013 kandidovala ve Středočeském kraji za TOP 09 do Poslanecké sněmovny. Byla zvolena a vzhledem k zisku mandátu poslankyně rezignovala v únoru 2014 na post zastupitelky Středočeského kraje.

Je místopředsedkyní Volebního výboru a ověřovatelkou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Předložila pozměňovací návrh zákona o dětských skupinách, který mimo jiné zahrnuje individuální očkovací plán pro děti, jehož je Nina Nováková zastánkyní.

Zdroje:

www.ninanovakova.cz

Wikipedie - Nina Nováková


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

srpen 82017

Máte na to! Staňte se úspěšnou političkou

Workshop pro političky zdarma
zaří 252017