www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Alena Nohavová

Představujeme české političky: Alena Nohavová


Pokračujeme v seriálu o českých poslankyních, ve kterém vám dnes představujeme Alenu Nohavovou.

Alena Nohavová (KSČM)

  • poslankyně
  • zastupitelka Jihočeského kraje 

Alena Nohavová se narodila 7. dubna 1960 v Českých Budějovicích. Od dětství se věnovala sportovní gymnastice. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Soběslavi. Od 80. let pracuje jako učitelka v mateřské školce v Třeboni. Je také soukromou podnikatelkou v oblasti ubytovacích služeb. Od roku 2009 je členkou dozorčí rady Nemocnice Dačice, a.s.

V komunálních volbách v roce 2002 kandiduje za KSČM do zastupitelstva města Třeboně, ale bohužel neúspěšně. Mandát zastupitelky pak nezískává ani v následujících dvou volbách. Rok 2008 je pro ní úspěšný – stává se krajskou zastupitelkou Jihočeského kraje. Mandát pak úspěšně obhajuje ve volbách v roce 2012. Od března 2013 je neuvolněnou radní Jihočeského kraje. Roku 2013 pak byla zvolena poslankyní za KSČM (druhé místo) a na pozici radní rezignovala.

Vzhledem k její učitelské profesi mezi její hlavní priority v politice patří vyšší investice do vzdělání, sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Zároveň je odpůrkyní rozšiřování gymnázií a středních škol na úkor učilišť a odborných škol z důvodu nedostatku některých manuálních profesí. Mezi její další priority patří ochrana důstojného stáří, podpora všelidového referenda a podpora bezplatné a bezpoplatkové zdravotní péče pro občany se zdravotním pojištěním.

Zdroje:

Wikipedie

Naši politici - Alena Nohavová


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

srpen 82017

Máte na to! Staňte se úspěšnou političkou

Workshop pro političky zdarma
srpen 82017

Jak podpořit ženy ve volbách?

Síťovací setkání (nejen) političek
zaří 142017
zaří 252017